Fotowoltaika na twojej własnej wyspie na Karaibach? Marzenie za milion złotych

Dziś niedziela więc nieco odskoczni od codziennego życia.

Wiele osób w dzieciństwie bawiło się w piratów, szczególnie tych z Karaibów, chociażby za sprawą genialnej kreacji Johny’ego Deppa w filmach “Piraci z Karaibów”. Niektórzy marzyli, by znaleźć się na takiej wyspie. I dziś niektórym marzy się mieszkanie na wyspie na Karaibach.

Dla tych, którzy chcą nie tylko marzyć dziś ciekawostka i propozycja: własna wyspa na Karaibach wyposażona w instalację elektryczną fotowoltaiczną. To marzenie do spełnienia – wystarczy mieć milion złotych. Za tę cenę można stać się właścicielem wyspy Isla Paloma wraz z domem blisko północnego wybrzeża Panamy w pobliżu dużej przybrzeżnej wyspy Bocas del Toro.

Dom zasilany jest własną instalacją elektryczną fotowoltaiczną o mocy 5200 W obejmującą 16 paneli po 300 W, 16 baterii 6 v, 2 kontrolery 48 v i inwerter zamieniający uzyskany prąd na 120/240 V. Instalacja w pełni wystarcza na zasilanie urządzeń domu pozwalających na komfortowy wypoczynek. Dom wyposażony jest w telewizję satelitarną, telefon i internet.

Z uwagi na położenie zapewnia gorący wypoczynek na własnej plaży przez cały rok, a występujące na Karaibach huragany i tornada w tym regionie nie są notowane.

Kto ma dość zimy może za jedyny milion złotych stać się właścicielem wyspy i cieszyć się upojnym klimatem Karaibów.

red. ge24.pl