Jutro zaczynają się 26. Międzynarodowe Targi AMPER 2018 w Brnie (Czechy)

Jutro rozpoczynają się 26 Międzynarodowe Targi Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki, Komunikacji, Oświetlenia i Technologii Bezpieczeństwa w Brnie w Republice Czeskiej. Uważane są za największe targi w środkowej Europie. Potrwają do 23.03.2018 r. na terenie Centrum Wystawienniczego w Brnie. Targi znane są pod nazwą AMPER 2018.

AMPER według organizatorów to znane, prestiżowe targi z tradycją, dużą liczbą zadowolonych gości i udziałem znanych na całym świecie firm. To obecnie najważniejsze targi elektryczne w Republice Czeskiej. Handlowe znaczenie targów rozciąga się na Europę Środkową i Wschodnią. Rzućmy okiem na poprzednią edycję targów AMPER. 600 wystawców, w tym 151 z zagranicy prezentowało swoje technologie i usługi na 14.500 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. 43 800 profesjonalnych gości, którzy byli reprezentowani przez menedżerów firm, techników, studentów i fanów elektrotechniki. Targi odbyły się pod patronatem Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Izby Handlowej, Čepsu, burmistrza miasta Brna, Izby Deputowanych Parlamentu Republiki Czeskiej, premiera Republiki Czeskiej i gubernator regionu Południowych Moraw. Objęte były patronatem mediów, stowarzyszeń i uniwersytetów.

Targi AMPER zapewniają wystawcom idealną przestrzeń do nawiązywania nowych relacji biznesowych, wzmacniania pozycji konkurencyjnej na rynku, utrzymywania relacji z dotychczasowymi klientami i wzmacniania wizerunku marki. Targi oferują również efektywną prezentację i promocję nowych produktów (promocja nie tylko na samych targach, ale także poprzez profesjonalnych partnerów medialnych targów – artykuły w wyspecjalizowanych portalach i specjalistycznych mediach drukowanych oraz na stronie amper.cz). Efekt targów wykracza poza bramy centrum wystawienniczego i datę wydarzenia.

Historia targów

Targi AMPER rozwijały się przez 25 lat. Początki targów w 1993 roku związane są z Pałacem Kultury w Pradze, a tym samym z terenami targowymi na Strahovie, gdzie AMPER działał od 1996 do 1999 roku. Wraz z rosnącą liczbą wystawców i rosnącymi wymaganiami w zakresie jakości usług, Targi AMPER przeniosły się do Pragi-Holešovice, a następnie do Wystawy w Pradze-Letňany.

Obecnie targi AMPER odbywają się w Brnie. Od 2011 roku największe targi elektrotechniczne w Czechach i na Słowacji, Targi AMPER, wkroczyły w nową erę z nowym wymiarem.

Centrum wystawiennicze w Brnie oferuje wystawcom najnowocześniejsze hale o łącznej powierzchni wystawienniczej do 130.000 mkw. oraz jakość usług na światowym poziomie.

W tegorocznych targach bierze udział blisko 600 wystawców z wielu krajów. Targi odbywają się w godzinach 9.00-17.00 a bilet wstępu kosztuje 250 koron.

Na targach wystawiają się również polskie firmy:

“BAKS” Kazimierz Sielski
ANDRA Sp. z o.o.
SEP
Dom Wydawniczy “Lidaan” Sp. z o.o.
EURODRUT SP. ZO.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA
FERYSTER Sp. z o.o. Sp.k.
International Wire Polska
Micros sp.j. W. Kędra i J. Lic
PAWBOL Sp. z o.o.
SINTUR Sp. z o.o.
VS Technology Poland Sp. z o.o.

źródło: amper.cz