XXI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX w Kielcach

Od 28 lutego do 1 marca 2018 roku w Kielcach odbędzie się na terenach wystawienniczych Targów Kielce dwudziesta pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz piętnasta edycja Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia.

Miniona edycja targów ENEX i ENEX Nowa Energia, które od 1 do 2 marca 2017 r. odbyły się w Targach Kielce zakończyła się sukcesem. Łącznie na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 144 firm, z czego 94 zajmują się szeroko rozumianą działalnością w sektorze energetycznym.

Ponad 4700 zwiedzających zdecydowało się w ubiegłym roku przyjechać do Targów Kielce, by wziąć udział w równolegle odbywających się Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

– Kolejne targi, kolejna edycja i coraz większe rezultaty tych targów, bo ilość osób odwiedzających te targi się zwiększyła. Świadomość branży i inwestorów chcących zainstalować sobie instalacje fotowoltaiczne czy inne systemy wzrasta, więc myślę, że targi jak najbardziej idą w dobrym kierunku, a kolejne edycje będą jeszcze bardziej udane – Paweł Wiktorowicz, firma Corab.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również konferencje i spotkania dla branży energetycznej. Rozmawiano o sposobach na czyste powietrze w Świętokrzyskim,  innowacjach, które będą miały wpływ na światowy biznes, również też związany z energetyką czy elektrotechniką, elektrycznych samochodach czy odnawialnych źródłach energii. Od 1 do 2 marca w Targi Kielce zmieniły się w prawdziwe energetyczne centrum Polski. Jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3, otwarcie wystawy „Transformacja energetyczna Niemiec” czy Pasaż Energetyczny, gdzie swoje produkty i usługi prezentowały firmy sektora OZE to tylko niektóre z wartych uwagi punktów tegorocznych targów.

W programie nadchodzącej edycji pojawią się ponownie ważne dla branży konferencje: Forum Pomp Ciepła oraz Forum Fotowoltaiczne. Aleja Kotłów oraz konferencja pod batutą włoszczowskiej spółki ZPUE S.A. to kolejne warte uwagi punkty wydarzenia.

Eksperci w Pasażu Energetycznym na targach ENEX

Jak dobrać odpowiedni falownik? Jaka moc elektrowni fotowoltaicznej będzie odpowiednia? Kiedy warto zdecydować się na pompę ciepła? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci w Pasażu Energetycznym GLOBENERGIA podczas targów ENEX 2018.

Pasaż Energetyczny GLOBENERGIA odbędzie się podczas targów ENEX 2018
Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX odbędą się w dniach 28 lutego – 1 marca 2018 roku Targach Kielce. To nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w sektorze energetycznym, ale również do spotkania z ekspertami. Jedną z takich sposobności będzie stoisko Pasażu Energetycznego GLOBENERGIA 2018.

Fotowoltaika z rekordem

Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce odnotował w 2016 roku rekordowy wzrost. Zamontowano ponad 65 MWp nowych urządzeń, czyli niemal trzykrotnie więcej niż w 2015 roku. Niewykluczone, że kolejne lata przyniosą następne rekordy. Równie dynamicznie rozwija się rynek pomp ciepła. Według danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w naszym kraju w 2016 roku pracowało już 136 tysięcy takich urządzeń.

Sam dobór i montaż odpowiedniej instalacji jest jednak rzeczą skomplikowaną. Wcześniej trzeba odpowiedzieć na wiele pytań: jak dobrać odpowiedni falownik? Jaka moc elektrowni fotowoltaicznej będzie odpowiednia? Kiedy pompa ciepła jest sensownym rozwiązaniem i na którą się zdecydować? Jak dobrze przygotować się do instalacji i jakie są regulacje prawne?

Eksperci na ENEX 2018

Odpowiedzi na wszystkie te zagadnienia i szczegółowych porad udzielą eksperci, którzy wezmą udział w Pasażu Energetycznym GLOBENERGIA. Będzie się można z nimi spotkać już 28 lutego – 1 marca 2018 podczas Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX.

W ubiegłym roku targi ENEX i odbywające się w tym samym czasie Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odwiedziło przeszło 4700 osób. Na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej swoje oferty prezentowały 144 firmy.

W imieniu organizatorów zapraszamy na najbliższą edycję targów.

źródło: Targi Kielce