Konferencja: „Bezpieczeństwo surowcowe Polski – oczekiwania i możliwości” – relacja

W Płocku kończy się dwudniowa konferencja nt. “Bezpieczeństwo surowcowe Polski – oczekiwania i możliwości” – objęta naszym patronatem medialnym.

W dniach 4-5 października br. uczestnicy z całej Polski zjechali do Płocka by dyskutować nad bezpieczeństwem surowcowym Polski, przedstawić swoje oczekiwania w tym zakresie i możliwości zapewnienia tego bezpieczeństwa. Panele dyskusyjne i cała konferencja odbywała się w Hotelu Tumskim w Płocku.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję zwiedzić bazę naftową PERN oraz zakład produkcyjny PKN Orlen w Płocku. To bardzo interesujące obiekty niedostępne do zwiedzania dla publiczności stąd wyjątkowa okazja dla uczestników konferencji zapoznania się z nimi.

Drugiego dnia konferencji odbyło się kilka paneli dyskusyjnych w których udział wziął m.in. jako gość specjalny Piotr Naimski – Sekretarz stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Nas szczególnie zainteresował panel poświęcony elektromobilności pn. “Przyszłość branży w kontekście rozwoju elektromobilności” o tematach:

• Elektromobilność w Polsce – od planu do realizacji, uwarunkowania
• Transport miejski na początek, elektryczne auto dla Kowalskiego – dalsza perspektywa
• Plany spółek energetycznych w kontekście elektromobilności
• Dotychczasowe doświadczenia w zakresie lokowania na krajowym rynku paliw alternatywnych (CNG, LNG, punkty ładowania)
• Stacje „z prądem”

Dyskusje w trakcie paneli dostarczają wiele cennych uwag i spostrzeżeń, które będą z pewnością wdrażane w życie. Pełna relacja wkrótce.