Filmy WAGO ELWAG:

Galeria WAGO ELWAG:

Opis firmy WAGO ELWAG:

Podążanie nowymi drogami wymaga odwagi, wytrwałości i entuzjazmu.

Pierwszy zawsze jest pomysł. Naszym pragnieniem było znalezienie bardziej niezawodnego rozwiązania niż stosowany powszechnie w instalatorstwie zacisk gwintowy. Dlatego opracowaliśmy technikę zacisku sprężynowego.

Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Sukces WAGO to efekt zaangażowania wielu osób, które nie tylko uwierzyły w możliwości, jakie niesie ze sobą nowa technologa, ale także potrafiły otworzyć się na nowe rozwiązania i z entuzjazmem podjęły swoje zadania.

Firma WAGO działa w Polsce od 1992 roku. Od 1999 roku siedziba WAGO ELWAG mieści się we Wrocławiu, w nowoczesnym budynku przy ul. Pięknej 58 a, którego całkowita powierzchnia sięga ok. 8 200 m2. Znajduje się w nim biuro handlowe, hale produkcyjne oraz centrum szkoleniowe dla klientów. Firma zatrudnia prawie 700 pracowników.

Biuro handlowe WAGO ELWAG zajmuje się doradztwem handlowym i technicznym. Ściśle współpracuje z doradcami technicznymi WAGO ELWAG, działającymi w poszczególnych regionach Polski. Tutaj też powstają koncepcje i projekty nowych wyrobów, odpowiadających potrzebom polskiego rynku.

Wraz z rozwojem firmy, a szczególnie produkcji, konieczna stała się rozbudowa zakładu. W sumie firma zyskała ponad 5 000 m2 powierzchni użytkowej. Powstał nowoczesny, 5-kondygnacyjny obiekt, w którym oprócz hal produkcyjnych znajduje się część biurowo-socjalna. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i posiadają nowoczesne systemy sterowania ogrzewaniem i oświetleniem. Część produkcyjna WAGO ELWAG zajmuje obecnie powierzchnię ok. 4 500 m2. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników produkcji.

WAGO ELWAG zainwestowało około 24 mln zł w rozbudowę i modernizację siedziby spółki we Wrocławiu. W ramach tej inwestycji powstał nowoczesny, zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.

W ramach modernizacji WAGO ELWAG powstało również centrum szkoleniowe, w którym odbywają się cykliczne szkolenia dla klientów z zastosowaniem najnowocześniejszych technik multimedialnych.