VI Ogólnopolski Szczyt Energetyczny rozpoczął się dziś w Gdańsku

VI Ogólnopolski Szczyt Energetyczny odbywa się właśnie w Gdańsku  w dniach 16-17 kwietnia 2018 r. w salach Europejskiego Centrum Solidarności.

Dwudniowy szczyt poświęcony jest polskiej polityce energetycznej w nawiązaniu do priorytetów unijnych. W programie szczytu przewidziane są debaty na takie tematy jak: współpraca państw bałtyckich w zakresie energetyki, działania na rzecz walki ze smogiem, kwestie związane z rynkiem energii elektrycznej, ropy i gazu, innowacyjnymi rozwiązaniami w przemyśle, elektromobilnością, OZE i morską energetyką wiatrową.

Uczestnictwo w szczycie zapowiedzieli już m.in. ministrowie: Henryk Kowalczyk (MŚ), Jerzy Kwieciński (MIiR), Krzysztof Tchórzewski (ME), ambasadorzy: Stefan Gullgren (Szwecja), Hanna Lehtinen (Finlandia), Ole Egberg Mikkelsen (Dania), Maciej Bando (Prezes URE), Kazimierz Kujda (Prezes NFOŚiGW) oraz parlamentarzyści, prezesi firm, naukowcy i eksperci z dziedzin związanych z energetyką.

Minister Tchórzewski w swoim wystąpieniu na otwarciu szczytu stwierdził, że Polska nie będzie miała możliwości wypełnienia celów redukcji emisji CO2 jakie zostały wynegocjowane z Komisją bez własnej energetyki jądrowej i wyraził nadzieję, że polska elektrownia jądrowa powstanie za pieniądze polskich inwestorów.

Organizatorem szczytu jest Europejskie Centrum Biznesu z Lublina a patronatem honorowym objęli szczyt ministrowie: Energii, Środowiska i Infrastruktury. Partnerem Głównym jest PGE S.A. i PKN Orlen.

W trakcie szczytu będą również wręczone nagrody „Bursztyny Polskiej Energetyki” oraz „Fale Innowacji”.

Szczegóły szczytu są podane na stronie jej poświęconej: www.osegdansk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.