Audi – fabryka samochodów w Brukseli zasilana prawie w całości energią odnawialną

Audi AG ma wiele fabryk na całym świecie, m,in. w Brukseli (Belgia). Prowadzi się tutaj produkcję samochodów Audi serii 1. Fabryka będzie w najbliższym czasie produkować samochody całkowicie elektryczne. Trzeba tu zaznaczyć, że dla koncernu Audi ochrona środowiska jest częścią strategii korporacyjnej. Dotyczy to zarówno technologii, jak i procesu produkcyjnego. Dlatego w fabryce Audi w Brukseli obowiązują standardy ekologiczne na najwyższym poziomie.

Fabryka już teraz korzysta praktycznie w całości z energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii. 95 % zużywanej przez fabrykę energii elektrycznej zapewniają jej panele fotowoltaiczne umieszczone w roku 2013 na dachach hal fabrycznych. Zajmują one łącznie 37 tys. metrów kw. Dzięki nim fabryka redukuje emisję CO2 o 14230 ton rocznie i jest największym systemem fotowoltaicznym w tym milionowym mieście.

Cała powierzchnia zajmowana przez fabrykę to ponad 540 tys. metrów kw. W fabryce pracuje ponad 2,5 tys. osób, które wytwarzają ponad 100.000 samochodów rocznie. Fabryka jest udostępniona dla grup, więc jeśli chcecie zobaczyć jak się odbywa produkcja samochodów Audi to zapraszamy do fabryki w Brukseli (na południowo-zachodnich jej krańcach).

W 2013 r. Region Brukseli wybrał fabrykę “firmą ekologiczną” wyróżniając ją regionalnym certyfikatem środowiskowym przyznawanym co 3 lata. Audi Bruksela otrzymało najwyższą ocenę trzech gwiazdek. W 2001 r. fabryka otrzymała certyfikat zgodnie z audytem środowiskowym Komisji Europejskiej (EMAS: Eco Management and Audit Scheme).

Fabryka Audi w Brukseli otrzymała wiele nagród jako najbardziej przyjazne dla środowiska przedsiębiorstwo w regionie Brukseli. Fabryka ta zainwestowałw 2015 r. w nowy, energooszczędny proces wstępnej obróbki farby. Audi Bruksela jest pierwszą fabryką w Grupie Audi, która inwestuje w energooszczędny system dla lakierni.

źródło: Audi Brussels