LVCHI Venere – superauto elektryczne z Chin o mocy 1006 KM i zasięgu 500 km

Tegoroczny salon samochodowy w Genewie będzie okazją do poznania wielu nowych modeli samochodów elektrycznych. Młoda chińska firma LVCHI Auto z Szanghaju założona w 2016 r. przedstawi swoją koncepcję samochodu elektrycznego o nazwie Venere.

Samochód ten w pełni elektryczny będzie miał moc 1006 KM dzięki silnikom umieszczonym po dwa na obu osiach a przyspieszenie do 100 km/h nie zajmie więcej niż 3 sekundy. Samochód ma dwustopniową skrzynię biegów. Jego prędkość maksymalna to ponad 250 km/h. Prąd dostarczać będą baterie litowo-jonowe o pojemności 100 kWh. Zasięg samochodu to maksymalnie 500 km.

Długość samochodu to 5118 mm. Konstrukcja oparta na włóknie węglowym zapewnia wagę samochodu ok. 2100 kg.

Samochód będzie produkowany w Chinach ale został zaprojektowany we Włoszech przez inżynierów reanimowanej w 2012 r. firmy projektowej I.DE.A. Institute di Moncalieri z Turynu. Instytut ten istniał już w latach 40-tych ubiegłego wieku. Projekt Venere został opracowany i wykonany przez ekipę techniczną pod kierunkiem inżyniera Giorgio Stirano, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Formule 1 i Le Mans.

Samochód ma kosztować między 200 a 300 tys. euro i będzie produkowany w ilości 500 sztuk rocznie. Jego produkcja rozpocznie się w 2019 r. Ma być sprzedawany na rynek europejski, na Środkowym Wschodzie, w Rosji, USA, Japonii i Chinach. Bliższe szczegóły i prezentacja super samochodu na salonie w marcu br. w Genewie.

 red. ge24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.